Przedszkole Nr 2
 
..:: Menu ::..
· Strona główna
· Archiwum
· Dane kontaktowe
· Forum
· Galeria
· Kalendarz
· Multimedia
· Nasi absolwenci
· Nasze dzieci
· Oferta
· Opłaty
· Pracownicy
· Rozkład dnia - przedszkole
· Rozkład dnia - żłobek
· Twoje Konto
· Ważne dokumenty
..:: On-line ::..
Aktualnie jest 15 gość(ci) i 1 użytkownik(ów) online.

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj
..:: Dziś ::..
Dziś jeszcze nie było najważniejszego artykułu.
OFERTA 'TĘCZOWEJ KRAINY'

BAZA PRZEDSZKOLA
Przedszkole usytuowane w centrum miasta z dala od ruchliwych ulic, otoczone bujną roślinnością, podwórko przedszkolne wyposażone w urządzenia do zabaw dla dzieci -Tęczowy Plac Zabaw.
Przy przedszkolu funkcjonuje grupa żłobkowa do której uczęszczają dzieci w wieku od roku do 3 lat.
Sale zabaw dzieci jasne, przestronne, łazienki dla dzieci przy każdej grupie wiekowej.
Nowoczesna sala gimnastyczna wyposażona w lustra przydatne do ćwiczeń, zajęć tanecznych i rytmicznych daje możliwość zabaw rozwijających sprawność i aktywność dziecka bez względu na porę roku.

WYCHOWANKOWIE PRZEDSZKOLA
Przedszkolaki biorą udział w konkursach plastycznych, przeglądach i festiwalach, olimpiadach organizowanych na terenie miasta, gminy, województwa i kraju. Uczestniczymy w przebiegu uroczystości i imprez lokalnych - dzieci prezentują swoje umiejętności na scenie podczas 'Dni Papieskich', 'Choszczeńskiej Sobótka', 'Przeglądu Programów Artystycznych Promujących Zdrowie', Dnia Solidarności z osobami chorymi na schizofrenię 'Otwórzcie drzwi'.
Osiągnięcia wychowanków 'Tęczowej Krainy' w roku 2012/2013:
1. Gminny konkurs plastyczny 'Świątecznie, kolorowo, bajecznie' organizator Choszczeński Dom Kultury: 2 nagrody: Julia Kaszak, Hanna Marciniak, 4 wyróżnienia: Antonina Mężykowska, Katiana Piechowiak, Julia Steczyszyn, Zuzanna Wiąz.
2. Gminny konkurs plastyczny 'Patyczaki, Kasztaniaki, Leśne Stwory i Inne Dziwaki' organizator Choszczeński Dom Kultury: III miejsce: Maja Angerman
3. Gminny konkurs plastyczny 'Panna Marzanna' organizator Choszczeński Dom Kultury: wyróżnienie: grupa pięciolatków.
4. Gminny konkurs plastyczny 'Przyroda to my'. Organizatorzy: Nadleśnictwo Choszczno, Choszczeński Dom Kultury. wyróżnienie: Hanna Kukwa
5. Gminny konkurs plastyczny 'Bezpieczne zabawy zimowe' organizator Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie: II miejsce: Szymon Banaszek, 7 wyróżnień: Filip Kuchta, Katiana Piechowiak, Hanna Marciniak, Zofia Pokorniecka, Julia Steczyszyn, Maja Angerman, Szymon Pliszka.

CODZIENNE ZAJĘCIA:
Nasza praca z dziećmi ukierunkowana jest na działania realizowanego przez placówkę ogólnopolskiego programu 'Optymistyczne Przedszkole', którego celem jest wzmacnianie u dzieci poczucia własnej wartości, rozwijanie optymizmu, podejmowanie działań konstruktywnych, radzenie sobie w różnych sytuacjach. Dbamy aby dzieci były tolerancyjne, aby rozwijały swoje talenty i zainteresowania, uczymy wrażliwości i zaangażowania. Program ten skierowany jest nie tylko do dzieci, ale także obejmuje nauczycieli, personel i rodziców. Uczymy bawiąc, prowokujemy dzieci do działania, uruchamiamy spontaniczną i swobodną aktywność korzystnie wpływającą na rozwój dziecka. Zabawy twórcze, są główną formą aktywności dziecka podczas organizacji zajęć, spotkań i uroczystości przedszkolnych. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszą się zajęcia z wykorzystaniem technologii informacyjnej np. prezentacje multimedialne i praca z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.
Atmosfera panująca w przedszkolu sprawia, że dzieci nie zawsze chcą wracać do domu.

WYCIECZKI:
Podejmujemy liczne inicjatywy z zakresu edukacji ekologicznej i zdrowotnej. Wycieczki planowane zgodnie z tematyką miesięczną łączą wypoczynek ze zdobywaniem wiedzy. Wykorzystujemy obserwacje i doświadczenia dzieci do nauki nowych treści.

BALE KARNAWAŁOWE:
Podczas balu karnawałowego przebierają są nie tylko dzieci ale i personel przedszkola, zapewniając dzieciom wiele radości.
Wypożyczalnia strojów karnawałowych, funkcjonująca przy naszym przedszkolu pomaga rodzicom rozwiązać problem przebrania dla dzieci, stroje te wykorzystujemy również podczas przedstawień i występów dzieci.
Od 2009 roku organizowane są również bale karnawałowe dla rodziców i sympatyków przedszkola. Rodzice wykazują się dużą pomysłowością w doborze strojów. Zabawa w tak doborowym towarzystwie to niezapomniane przeżycie oraz dobry sposób na poznanie innych rodziców .

RODZICE I ŚRODOWISKO:
Od 03 grudnia 2011 r. przy przedszkolu działa Stowarzyszenie Rodziców 'Tęczowa Kraina', którego głównym celem jest praca z dziećmi i na rzecz dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym poprzez działania w sferze kultury, sztuki i sportu. Na stałe w kalendarz przedszkolnych imprez wpisały się przedstawienia teatralne dla dzieci w wykonaniu rodziców naszych wychowanków i członków stowarzyszenia. Przedstawienia to wspaniała zabawa nie tylko dla dzieci ale i rodziców.
Tradycją naszego przedszkola są festyny rodzinne organizowane w ogrodzie przedszkolnym. Jesienią pod hasłem 'Święto Felka Kartofelka' oraz późną wiosną pod hasłem 'Mama, Tata i Ja' Spotkania te cieszą się ogromnym zainteresowaniem całych rodzin.
Partnerami w realizacji celów wychowawczych i dydaktycznych naszego przedszkola są rodzice i dziadkowie, którzy chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych z dziećmi w przedszkolu oraz instytucje lokalne: Choszczeński Dom Kultury, Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie, Nadleśnictwo Choszczno, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie.

AEROBIK DLA RODZICÓW
Od 1995 r. w przedszkolu działa Klub Fitness, który zrzesza nie tylko matki dzieci uczęszczających do przedszkola ale i inne mieszkanki naszej miejscowości w trosce o ładną sylwetkę i dobre samopoczucie.

STRONA INTERNETOWA PRZEDSZKOLA:
Jest sposobem informowania rodziców o ważnych zagadnieniach pracy przedszkola, aktualnych wydarzeniach, osiągnięciach wychowanków, nowościach i ciekawostkach pracy z dziećmi.

ROZWÓJ PRZEDSZKOLA
Nasza praca została wyróżniona dwukrotnie( 2003r, 2009 r.) Polskim Certyfikatem Jakości 'Partnerskie Przedszkole' Wdrażamy ogólnopolskie programy dla dzieci przedszkolnych 'Optymistyczne Przedszkole', 'Szkoła Promująca Zdrowie', 'Szkoła i przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej' oraz wiele programów autorskich w zakresie zainteresowań plastycznych, przyrodniczych, adaptacji dzieci.
Opracowany został Wewnątrzprzedszkolny System Zapewniania Jakości Pracy Przedszkola - służący ciągłemu doskonaleniu pracy placówki.
W marcu 2013 r. placówka otrzymała tytuł 'Innowacja roku 2012' przyznany przez Ośrodek Doskonalenia i Kształcenia Ustawicznego 'Partner' w Zabrzu za opracowanie autorskiego narzędzia do rocznego podsumowania realizacji podstawy programowej. Jesteśmy członkami Sieci Uczących się Przedszkoli 'Supeł' (certyfikat nr 013/2013).
Podejmujemy liczne inicjatywy z zakresu edukacji ekologicznej i zdrowotnej. Systematycznie prowadzona jest akcja zbierania surowców wtórnych. Współpracujemy z Firmą 'EcoPlus' z Dębna Lubuskiego. W porozumieniu z Fundacją 'Zdążyć z Pomocą' w przedszkolu prowadzona jest akcja zbierania nakrętek plastikowych na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych.
Organizacja spotkań adaptacyjnych dla rodziców dzieci nowoprzyjętych, ułatwia proces adaptacji dziecka do warunków przedszkolnych, dzieci i rodzice wspólnie poznają przedszkole do którego będzie uczęszczać dziecko.


ZAJĘCIA DODATKOWE DLA DZIECI:
 • religia
 • zajęcia umuzykalniające - rytmika
 • język angielski
 • taniec towarzyski
 • piłka nożna ( 6- latki)
 • zajęcia logopedyczne

  W ramach współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym 'Foka' chętne 5 i 6 latki uczestniczą raz w tygodniu w zajęciach nauki pływania. Zajęcia odbywają się na pływalni 'Wodny Raj'.

  ABSOLWENT 'TĘCZOWEJ KRAINY'
  Jest człowiekiem twórczo funkcjonującym w ramach własnych możliwości ponieważ:
 • wyraża swoje przeżycia w formie ekspresji plastycznej, muzycznej i ruchowej,
 • dba o swoje bezpieczeństwo i zdrowie, chce być wysportowany,
 • potrafi poruszać się w świecie znaków i liter,
 • wkroczył w świat pojęć matematycznych,
 • jest sobą, zna reguły życia w grupie,
 • jest uczestnikiem życia społecznego, tradycji rodzinnych, regionalnych i narodowych,
 • rozumie potrzebę harmonijnego współżycia z przyrodą.
 • (c) 2006